loader

Dolgu

Dolgu ile  gençleşme, botoksdan sonra en sık başvurulan yöntemlerden biri olmuştur .Yaşlanma aslında yüzde yağ dokusunun bazı alanlarda azalması(şakaklar gibi),bazı alanlarda ise artması(çene altı gibi)ile yüzün estetik konturlarının değişimidir. Yaşlanmada kemik ve kıkırdak dokuların zamanla azalması ile burun ucu düşer, elmacık kemikleri azalır. Alt yüz bölgesinde, orta yüzdeki yüzeysel yağ kompartımanlarının aşağı sarkması ile genç bir çene görünümü kaybolur ve ağız kenarından aşağı inen çizgiler ile üzgün bir yüz görünümü oluşur.

Dolgu uygulaması, yumuşak dokunun artırılması amacıyla, dolgu maddelerinin deriye enjekte edilmesidir. Cerrahi işlemlere göre daha ekonomik, daha kolay uygulanabilir bir işlemdir. Hasta işlem sonrası hemen sosyal hayata dönebilir.

Sadece yaşla oluşan kırışıklık, hacim kaybı  için değil, skatris ve çökük alanların doldurulması, dudak ve orta yanak dolgunlaştırılması gibi nedenlerle de kullanılmaktadır.

DOLGU YÜZÜ ŞİŞİRİR Mİ?

Doğru  yere konulduğu zaman yüzü şişirmez, aksine kişiyi kendi eski haline yaklaştırır.

KALSİYUM HİDROKSİAPATİT DOLGU(CaHa AKILLI DOLGU)

Kalsiyum hidroksi apatit uzun ömürlü düşük yan etkili bir ajandır.Enjekte  edildiği bölgede yeni doku oluşumu için bir iskelet görevi görür.Bir kaç ay içerisinde  yeni kollojen üretimini artırır.CaHa dolgu enjekte edildiği andan itibaren  lifting ve toparlama etkisi gösterir.Gerekirse 2 ay sonra tekrar edilebilir.Etki süresi 1-2 yıl kadar olup yüzde nazolabial kıvrımlar, glabellar  çizgiler,çene ,yanak,akne skarları için uygulanabilmektedir.Çene ucu ,jawline hattı ,el ve boyun gençleştirmede de çok etkilidir.