loader

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, vücudun ihtiyaç duyulan bir bölgesine, iyileştirici amaçla değişken içerikli vitamin ve benzeri ilaçların deri içine minik enjeksiyon şeklinde verildiği bir işlemdir. 

 

Mezoterapi Hangi Amaçla Kullanılır?

  • SAÇ DÖKÜLMELERİ BÖLGESEL
  • ZAYIFLAMA VE LİPOLİZ
  • DERİ GENÇLEŞTİRME
  • DERİ KURULUĞU VE DERİ MATLIĞINI ONARMA
  • LEKE TEDAVİSİ
  • ÇATLAKLAR
  • AKNE VE AKNE SKARLARI
  • DERİ SKATRİSLERİ VE KELOİD

İşlem öncesi temizlenen bölgeye ağrıyı azaltmak için lokal anestezik kremler sürülebilir.Takiben probleme yönelik kokteyller hazırlanarak hastaya uygulanır.Uygulama sayısı hastalığa ve hastanın beklentisine göre değişir.

 

Mezoterapi

Mezoterapi

Yüz Mezoterapisi (Mezolift – Mezoglow)

Ameliyatsız yüz gençleştirme metodları arasında son derece popüler bir yöntemdir. Mezoterapi, cildi gençleştirip daha sıkı ,gergin ve nemli yapmak için yapıldığında mezolift, cilt rengini eşitleme ve aydınlanma için yapıldığında mezoglow adını almaktadır. MEZOLİFT için hazırlanan karışımlarda genellikle çeşitli vitaminler, koenzimQ, alfa lipoik asit, hekzapeptid 3,DMAE, Hyaluronik asit, somon DNA, silisyum gibi maddeler bulunmaktadır.

MEZOGLOW için hazırlanan karışımlarda ise başlıca glutatyon, superoksit dismutaz,vit C ve hyaluronık asit karışımları bulunmaktadır. İşlemden sonraki 8 saat içinde terleme ve yüz yıkanmasından kaçınılmalıdır. Mezoterapi ayrıca boyun, el ve dekolte bölgelerine de uygulanabilmektedir. Cildin durumuna göre 2 hafta aralıklarla 6-8 seans uygulanabilir.

Saçlı Deri Mezoterapisi

Saç mezoterapisinde amaç; saç dökülmesini durdurmak, saç çıkışını ve uzamasını artırmaktır.Saçın ihtiyacına ve sorunun nedenine göre değişken madde içerikleri hastaya özel hazırlanmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesinde hem kadına hem erkeğe özel değişken içerikler uygulanmaktadır.İlaçların içeriğindeki vitamin B5 , saçların grileşmesini ve kırılmasını önlerken, ayrıca antiseboreik etkiye de sahiptirler. Saçkıran ve androgenetik tip dökülmelerde, mevsim değişikliği ve strese bağlı dökülmelerde güvenle uygulanan bir yöntemdir. PRP ile kombine edilebilmektedir.Haftalık ya da iki haftalık seanslar halinde 4-8 seans sonrası 2 ayda bir idame önerilmektedir. Uygulama sonrası 24 saat saç yıkanmamalıdır.

Bölgesel Yağlanma Ve Selülit Mezoterapisi 

Mezoterapi, bölgesel zayıflama, lokalize yağ depolarını azaltmak ve vücut şekillendirme amacıyla yaygın kullanılan bir yöntemdir.Yüz(özellikle gıdı),göz altı yastıkçıkları, boyun, karın, uyluk, kalça, kol bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanabilir. Kişinin problemine göre haftalık ya da iki haftalık seanslar ile8-10 seans önerilir.Tedavi sonrası herhangi bir spor yapılmamalı ve bol su içilmelidir.