loader

Hydrafacial Cilt Bakımı

HYDRAFACİAL CİLT BAKIMI NEDİR?

Cilt yenileme, akne, siyah nokta ve leke tedavisinde de kullanılan hydrafacial, aynı zamanda yaşlanma karşıtı bir bakım yöntemidir.

Vakum yöntemi  ile çalışarak cildi derinlemesine temizlemesi yanı sıra tamamen ağrısızdır. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilmektedir. Cildin en alt tabakasına kadar temizlik yapan vakumlu başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak ,ölü hücrelerden, gözeneklerin tıkanmasına sebep olan yağdan ve siyah noktalardan arındırır. Bu  sayede cildin yüzeyinde yer alan ince kırışıklıklar, renk farklılıkları, farklı ciltler için hazırlanmış serumlar sayesinde tedavi edilir.

Tüm işlemlerin tek seansta kombine edildiği hydrafacial yöntemi ile pek çok farklı bakım işlemi kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır.

HYDRAFACİAL NASIL UYGULANIR?

İlk olarak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solusyon seçilir. Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır ve vakum uygulayarak cilt temizlenir. İkinci aşamada cilt tipine ve problemine yönelik seçilen solusyon cilde yedirilir. Bu esnada kullanılan solusyon, kollajen yapıyı uyaran peptid,antioksidan ve hyaluronik  asit içerdiğinden cildin nemlenmesini ,onarılıp yenilenmesini sağlar. Soğutucu başlık ile solusyonun cilde hapsedilmesini sağlar. En son LED terapisi ile cilt dokusu uyarılır.

Her mevsim, her yaşta, her cilt tipine uygulanabilir olması sebebiyle çok tercih edilen bir  yöntem haline gelmiştir. Özellikle mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış hasarları en aza  indirerek ,cildin nem dengesini sağlamaktadır.

HYDRAFACİAL UYGULAMASINDA  ÖNEMLİ NOKTALAR

*Acısız ve sızısız bir işlemdir.

*Her yaştan, her cilde uygulanabilir.

Derinlemesine temizlik yapar.

Genişlemiş gözeneklerin daralmasını, akne ve siyah noktaların temizlenmesini sağlar.

*Cilt tonunda var olan eşitsizliklerin giderilmesine yardımcı olur.

*Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmanın önüne geçer.

*İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.

Her mevsim uygulanabilir.